معرفی ایجس کوپه کانسپت

ایجس کوپه یک خودروی مفهومی شاخص است که طراحان بی‌ ام‌ و، ولوو و فولکس‌ واگن در شکل‌ گیری آن نقش داشته‌اند.

کوچین لی طراح بی‌ام‌و، گریگوری بوتین طراح اسبق فولکس‌واگن، ساندیپ داساری طراح تیم داز دیزاین، تیاگو آیلو طراح ولوو و آرتم شیرنکو طراح ارشد با یکدیگر روی این پروژه جذاب کار کرده‌اند. ایجس کوپه خودرویی مفهومی است که نبوغ و خلاقیت گروهی از طراحان حرفه‌ای را به نمایش می‌گذارد. این طراحان در پروژه موردبحث هیچ قید و بندی از نظر قوانین مربوط به برندها و بازارهای مختلف نداشته‌اند.

این کانسپت بر پایه پلتفرمی ماژولار بنا شده و به همین خاطر می‌توان پیکربندی‌ها و قوای محرکه گوناگون، از پیشرانه درون‌سوز گرفته تا تمام برقی را برای آن در نظر گرفت. نام ایجس از زبان یونانی گرفته شده و نماد سپری محافظ است که توسط زئوس و آتنا استفاده می‌شود. ایجس کوپه بدنه‌ای آیرودینامیک و روان را به نمایش می‌گذارد و به همین خاطر جریان هوا به‌طور بهینه از اطراف خودرو عبور می‌کند.

 

 معرفی ایجس کوپه کانسپت

 

در نمای جلو شاهد جلوپنجره‌ای بزرگ هستیم که چراغ‌ها و سنسورها را در یکدیگر ادغام کرده و طراحی متمایز و گیرایی را به نمایش می‌گذارد. پروفایل جانبی خودرو نیز از خط کمر دینامیکی سود می‌برد که به سمت عقب کشیده می‌شود و در همین بخش با گلگیرهای عضلانی و چراغ‌هایی برجسته ملاقات می‌کند. خط سقف ایجس کوپه کم ارتفاع خمیده طراحی شده تا حس اسپرت و کوپه مانند خودرو را تشدید کند. نمای عقب و چراغ‌ها نیز ما را به یاد فراری روما و بی‌ام‌و Z8 می‌اندازند و برخی عناصر جلوپنجره نیز می‌توانند از طراحی محصولات استون مارتین الهام گرفته باشند.

کابین ایجس کوپه با تمرکز روی تجربه سواری راحت و آرامش‌بخش طراحی شده و فرمان آن طرح منحصربه‌فردی دارد. پشت آمپرها کمی کلاسیک به نظر می‌رسند و ما را به یاد ساعت می‌اندازند. داشبورد نیز طراحی مینیمالیستی دارد و خبری از ورودی‌های هوای آشکار نیست. این نوع طراحی باب میل افرادی خواهد بود که علاقه زیادی به خودروهای اسپرت دارند. ایجس کوپه نه تنها یک خودروی مفهومی است بلکه خلاقیت و نوآوری گروهی از طراحان با استعداد را به نمایش می‌گذارد. این پروژه به وضوح بیان می‌دارد که در صورت خلاص شدن طراحان از قید و بند برندها و بازارها می‌توان چه محصولاتی را معرفی کرد. کانسپت موردبحث قطعاً شایسته تحسین از سوی طرفداران دنیای خودرو و کارشناسان است. متأسفانه این کانسپت راهی خط تولید نخواهد شد و یکی از طراحان می‌گوید ایجس کوپه یک پروژه هیجان‌انگیز و تفریحی است که به هیچ برندی تعلق ندارد.

 

 معرفی ایجس کوپه کانسپت

 

 

 

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید