لینکلن خودران

 

لینکلن ایده‌‌هایش از ماشین‌های کاملا خودران آینده را در فرم یک کانسپت به نمایش گذاشت. خودروساز لوکس آمریکایی همچنین با این کانسپت صدمین سال پیوستنش به گروه خودروسازی فورد را جشن گرفت.

با نزدیک شدن سرنشینان به ماشین، دو در چهار متری و سقف L100 باز می‌شود تا سوار شدن راحت باشد. کاپوت جلو هم از شیشه ساخته شده و زیر آن مجسمه‌ای از یک سگ شکاری است که برای سال‌ها نشان ماشین‌های لینکلن بود.

طراحان در طراحی کانسپت جدید لینکلن از خودرو مدل L سال 1922 الهام گرفته‌اند. البته میان آنها هیچ شباهت بزرگی به چشم نمی‌نخورد و فقط از لحاظ دو ردیف صندلی و فاصله بین محوری زیاد به یکدیگر شباهت دارند.

 

LINCOLN l100

 

 

کانسپت L100 یک سدان الکتریکی با طول شش متر است. ظاهر ماشین شبیه به کانسپت استار است که لینکلن به تازگی نمایش داده و قرار است مبنای ساخت یک شاسی‌بلند الکتریکی باشد. برخلاف استار، L100 قرار نیست تولید شود و به همین دلیل طراحان در ایده‌پردازی محدودیتی نداشتند.

سراسر کف ماشین یک نمایشگر است که تصاویر دلخواه سرنشینان را نمایش می‌دهد. ماشین کاملا خودران است و فرمان ندارد، اما سرنشینان می‌توانند با یک مجسمه کریستال  که در کنسول وسط قرار دارد، مسیر ماشین را تغییر دهند. روی چرخ‌های ماشین هم لامپ‌هایی است که میزان شارژ باتری‌ را نمایش می‌دهد.

همانند بسیاری از خودروهای مفهومی جدید، لینکلن مدل L100 هم به پیشرانه برقی مجهز شده است. به همین جهت بدنه آن تا حد امکان آیرودینامیک طراحی شده و ارتفاع کمی از زمین دارد. بدون شک خاص‌ترین ویژگی این خودرو در نمای بیرونی  نحوه باز شدن درهای آن است. این درها طول خیلی زیادی داشته و از گلگیرهای جلو تا انتهای خودرو امتداد پیدا کرده‌اند. مثل محصولات رولزرویس در های مفهومی لینکلن نیز خلاف جهت هم باز می‌شوند. جالب آنکه موقع باز شدن درها، سقف نیز بالا می‌رود تا ورود به کابین تسهیل شود.

 

LINCOLN l100

 

برای ایجاد حسی مشابه با یک اتاق نشیمن، صندلی های جلوی لینکلن مدل L100 گردان طراحی شده و سرنشینان قادر هستند رودررو با یکدیگر به گفتگو بپردازند. به منظور دسترسی به تنظیمات مختلف و همچنین سرگرم کردن سرنشینان، یک نمایشگر لمسی بزرگ روی کنسول میانی تعبیه شده است. این نمایشگر علاوه بر آیتم های مختلف، بازی شطرنج هم دارد.

لینکلن اعلام کرده که تا سال ۲۰۲۶ چهار مدل الکتریکی به محصولاتش اضافه خواهد کرد. فروش این شرکت در چین بیشتر از آمریکا است. لینکلن در سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۱ هزار دستگاه ماشین در چین فروخت.

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید