معرفی کامل ون h350 مسافرتی در ایرانروور + فیلم کامل مشخصات ون h350

 

 

 جهت ورود به گالری تصاویر h350 مسافرتی (H350 وی آی پی) لطفا کلیک نمایید

 

معرفی کامل خودروهای مسافرتی:

 این خودروها کلاً به دو گروهِ موتور دار و بدون موتور تقسیم می‌شوند.


1-  خودروهای مسافرتی موتور دار

این‌گونه خودروهای مسافرتی، همان‌طور که از اسمشان پیداست، به طور مستقل دارای موتور کشنده، می‌باشند.

انواع خودروهای مسافرتی موتور دار عبارتند از:


1-1- کاروانهای وانتی (Truck camper)

کاروانهای وانتی به نوعی RV موتور دار می گویند که متشکل از یک پیکاپ و قرارگیری یک اتاقک فایبرگلاسی، پلاستیکی و یا چوبی در قسمت بار است. اتاقک تعبیه شده در قسمت معمولاً قابل جدا شدن است و با توجه به این ویژگی می‌تواند

 

برای کسانی مناسب باشد که می‌خواهند با هزینه کم پیکاپ خود را تبدیل به یک خودروی مناسب برای سفر تبدیل کنند.

این دسته از کاروان‎ها اساساً بر روی یک خودروی پیکاپ یا وانت بنا شده‎اند و  قابلیت پیمودن هر نوع مسیری را دارند به همین دلیل به آنها کاوان چند کاره گفته می‎شود. تجهیزات رفاهی این ماشین های مسافرتی نیز تقریبا مشابه با مدل کلاس B (بخش 1-2-2)بوده و از این نظر تفاوت چندانی ندارند.


 
2-1- Motorhome

این خودرو  یک ون یا اتوبوس بوده که با تغییر گسترده در شاسی تبدیل به خودرویی بزرگ با مساحت زیاد می‌شوند.

برخی از شرکت‌ها به جای استفاده از یک نوع ون یا اتوبوس، یک خودرو با ظاهری نو طراحی می‌کنند. این خودروها در سه کلاس A,B,C موجود می‌باشند.


1-2-1-  کاروان‎های مسافرتی کلاس A

این نوع کاروان بر روی شاسی یک اتوبوس یا کامیون یا شاسی مخصوصی که برای آن طراحی می شود ساخته می شود.


1-1-2-1- کاروان‎های کلاس A اتوبوسی ( bus chassis motorhome)

این دسته از کاروان‎ها بزرگترین مدل این خوانواده هستند که نیازی به کشنده ندارند و خود دارای موتور هستند. این خودروهای مسافرتی، بیشتر شبیه اتوبوسی هستند که در داخل آن به جای صندلی، تجهیزات رفاهی تعبیه شده باشد.

ون H350

 این مدل معمولاً دارای اطاق خوابی برای 2 تا 8 نفر، حمام و دستشویی و آشپزخانه‎ای با تجهیزات کامل، از جمله اجاق گاز، مایکروفر و سینک ظرفشویی است. معمولاً کابین راننده در این کاروان از بخش رفاهی آن مجزا بوده و دارای دو صندلی برای راننده و سرنشین دوم می‎باشد. در این ماشین مسافرتی بیش از هر چیز دیگری بر روی راحتی و داشتن امکانات لوکس تاکید شده است و در داخل دارای فضای بسار مجللی می‎باشد

 


2-1-2-1- کاروان‎های کلاس A کامیونی (truck chassis motorhome)

این مدل نیز تجهیزات و امکاناتی کاملا مشابه با کلاس قبلی دارد و تنها تفاوت آن در این است که در این مدل خودروی اصلی یک کامیون است که به خانه‎ای متحرک تبدیل شده است. در کلاس قبلی خودروی اصلی یک اتوبوس بود.


 
2-2-1- کاروان‎های کلاس B

دسته دیگر کاروان‎ها که نسبت به مدل قبلی کوچکتر هستند و بیشتر بر روی هزینه نگهداری کمتر در آنها تاکید شده،کاروانهای کلاس B نام دارند. این کلاس نیز نیروی محرکه خود را از موتور می‎گیرد و دارای یک آشپزخانه کوچک به  همراه یک یخچال و تجهیزات مختصری برای آشپزی هستند.


3-2-1- کاروان‎های کلاس C

در برخی از این کاروان‎ ها می‎توان ارتفاع سقف را به دلخواه تنظیم کرد. تجهیزات دیگر این ماشین های مسافرتی شامل سیستم روشنایی و یک باطری علاوه بر باطری موتور، آبگرمکن، دستشویی سیار و سیستم گرمایشی و سرمایشی می‎باشند. این مدل روی شاسی تراک ساخته می شود با قسمت راننده به صورت مجزا در قسمت جلو که ممکن است روی بیس ون یا تراک یا حتی بزرگ تر ساخته شود.
 
3-1- Campervan

این ون‌های مسافرتی که بیشتر در اروپا طرفدار دارد در واقع یک ون است که صندلی های قسمت بار آن جمع آوری شده و وسایل در این بخش چیده می شوند. در برخی از این خودروهای مسافرتی برحسب نیاز تغییرات جزیی در قسمت بار نیز داده می شود.

 

 

 

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید