معرفی خودروهای تشریفاتی و کاربرد آن ها

معرفی خودروهای تشریفات و کاربرد آن :

 

خودرو تشریفات :

 

یک خودروی تشریفات دولت به صورت استاندارد برای حمل و نقل سران یا رؤسای یک دولت یا کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد و در موارد خاص می‌تواند به حمل و نقل و جابه‌جایی مقامات دیگر کشورها که برای بازدید سیاسی به کشوری دیگری سفر کرده‌اند، کمک کند". این تعریفی است که از خودروی تشریفات ارائه می‌شود و احتمالا مفهوم آن در بسیاری از کشورهای جهان مرسوم است.

قطعا از اولین و واجب‌ترین گزینه‌هایی که یک خودرو را به بدنه دولت در هر کشوری وصل می‌کند، امنیت آن است. خودروهای تشریفات دولت باید از امنیت و ضریب ایمنی بالا برای حفاظت از مقامات برخوردار بوده و توانایی و شکوه لازم را برای انجام این وظیفه دارا باشند. به همین منظور معمولا لیموزین‌ها، خودروهای اجرایی یا اسپورت برای خدمت‌رسانی انتخاب می‌شوند.
در حال حاضر کاربرد خودرو های تشریفاتی گسترش و عمومیت بیشتری پیدا کرده است و تنها مختص مقامات و افراد خاص نیست. برای استقبال از افراد مهم که می تواند همکار تجاری یا مهمان ویژه باشد و همچنین برای شرکت در جلسات و مجالس مهم از ماشین های تشریفاتی استفاده می شود.

 

خودروهای تشریفات

 

 

کاربرد خودرو های تشریفات :

 

خودرو های تشریفاتی در ایران:

در ایران، برای رفت و آمد سران و اشخاص مهم کشور از خودرو های تشریفاتی قدیمی تر اروپایی مانند انواع مدل پژو، بی ام دبلیو (به خصوص سری ۵ و ۷) و مرسدس بنز استفاده می شود. جای یک خودرو تشریفاتی ساخت داخل در ایران خالی به نظر می رسد.

 

خودرو تشریفاتی برای ترانسفر فرودگاهی:

یکی از مهم ترین کاربرد های ماشین های تشریفاتی، ترانسفر فرودگاهی است. گاهی شرکت های مهم که با شهر ها یا کشور های دیگر همکاری دارند، مهمانان ویژه ای دارند. برای استقبال از مهمانان ویژه خود می توانید از خدمات اجاره ماشین در فرودگاه امام خمینی استفاده کنید و با خودرو تشریفاتی به خوش آمد گویی بپردازید. همچنین در پایان، برای پیشواز و رساندن مهمان خود به فرودگاه نیز می توانید از این خدمات استفاده کنید. همچنین با این خدمات می توانید یک اقامت، پذیرایی خوب و رفت و آمد راحتی برای آن ها فراهم کنید.

 

اجلاس و همایش ها:

از دیگر کاربرد های خودرو های تشریفاتی، ترانسفر افراد مهم به محل برگزاری اجلاس سران و افراد مهم یک شهر یا کشور است. با توجه به اهمیت این مراسم ها، میزبانان بهتر است از خدمات کرایه ماشین تشریفاتی شرکت های اجاره خودرو استفاده کنند.

 

خودرو تشریفاتی برای قرار کاری:

همچنین اگر قرار است با یک شرکت بزرگ قرارداد کاری مهمی امضا کنید، برای حفظ موقعیت خود، می توانید برای رفت و آمد خود از کرایه خودرو های تشریفاتی با راننده استفاده کنید.

 

خودروهای تشریفات

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید