معرفی مرسدس بنز C-Class 2021

چاپ صفحه
 

 

معرفی مرسدس بنز C-Class 2021 :

 


این شاهکار جدید و خوش ساخت کمپانی پرطرفدار Mercedes-Benz محصولی مجهز به سیستم هیبرید ملایم است و جدیدترین تکنولوژی‌های دنیا را به همراه دارد.

از روزی که اولین C-Class این کمپانی وارد بازار شد، به اندازه شش نسل می‌گذرد. از همان روز تا به حال، این سری محبوب توانست در صدر لیست پر فروش‌ترین‌های مرسدس-بنز بماند. حالا تقریبا 40 سال از آن روز گذشته است و ما همچنان با اشتیاق، در انتظار ورود جدیدترین مدل به بازار هستیم.

مرسدس بنز C-Class 2021 یکی از آن مدل‌هایی است که مدت‌ها در انتظارش بودیم. خبر خوش این است که این محصول جدید به دو شکل سدان و واگن وارد دنیای ما خواهد شد تا طرفداران هر دو طرف را خشنود کند.

 


طراحی خارجی :

 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری مدل 2021، چراغ‌های جلویی است که ظاهر هوشمندانه‌تر و پیچیده‌تری به C-Class دوست داشتنی می‌بخشند. پیش‌تر این شکل چراغ‌ها را در مدل‌های بزرگ‌تر دیده بودیم.

از طرفی خطوط بدنه نسبت به دیگر مدل‌ها کمتر شده است و همین باعث می‌شود که از زاویه کنار، خودرو تمیزتر و مرتب‌تر به نظر برسد. مشتریان آمریکایی می‌توانند از بین چرخ‌های 18 اینچی یا 19 اینچی، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند. متاسفانه در اروپا، این خودرو تنها با چرخ‌های 17 اینچی قدم به کوچه‌ها و خیابان‌ها خواهد گذاشت.

مدل واگن C-Class در بخش پشتی، چراغ‌هایی دو تکه دارد. این اولین باری است که در روند طراحی یک واگن از این کلاس، از چراغ‌های دو تکه استفاده می‌شود؛ بنابراین این مدل در کنار محصولات گران قیمت‌تری مانند E-Class و S-Class خوش می‌درخشد.

 

 

 مرسدس بنز C-Class 2021 

 


طراحی کابینی زیبا :

 

ویژگی‌های فضای داخلی برای مدل آمریکایی و اروپایی کمی متفاوت است. به طور مثال مدل آمریکای شمالی به صورت استاندارد، از یک صفحه دیجیتال 12.3 اینچی و یک صفحه لمسی 11.9 اینچی مجهز به نسل دوم صفحه اطلاعات/سرگرمی MBUX بهره می‌گیرد. این در حالیست که در مدل اروپایی، این اعداد به ترتیب به 10.25 اینچ و 9.5 اینج تبدیل می‌شود.

نکته دیگر این است که به لطف افزایش فاصله محور بین چرخ‌ها، فضای داخل کابین به اندازه 25 میلی متر افزایش پیدا کرده است. در مقایسه با دیگر خواهر و برادرهای C-Class جدید، این مدل حدودا 65 میلی متر بلندتر و به اندازه 10 میلی متر پهن‌تر است. همین باعث می‌شود که فضای بیشتری برای قرار دادن سر و دست‌ها ایجاد شود. بنابراین به طور کلی، کابین راحت‌تر از قبل است.

 


امکانات و تکنولوژی :

 

در کنار تمامی امکانات و سیستم‌های استانداردی که برای خودروهای امروزی ارائه می‌شود، این مدل هم مانند برخی از مدل‌های کلاس S به سیستم «نور دیجیتال» مجهز است. به کمک این فناوری پیشرفته، چراغ‌های مرسدس بنز C-Class 2021 می‌توانند مانند پروژکتور، روی جاده «نماد اخطار» افکنند. این عمل به کمک 1.3 میلیون میکرو-آینه اتفاق میافتد و به هیچ عنوان چشم دیگر رانندگان را آزار نمی‌دهد.

 

 

 مرسدس بنز C-Class 2021

 


مشخصات فنی و پیشرانه :

 

موتورهای V6 و V8 که در مدل‌های قدیمی‌تر دیده می‌شد، حالا با پیشرانه‌هایی چهار سیلندر جایگزین شده است. البته آنطور که کمپانی مرسدس-بنز می‌گوید، این موتورها ظرفیت بیشتر و عملکرد بسیار بهتری نسبت به مدل‌های پیشین خواهند داشت.

این پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی با یک سیستم هیبرید ملایم 48 ولتی همراه می‌شوند که به تولید نیرو و قدرت هرچه بیشتر کمک کرده و C-Class را به یک محصول بهینه تبدیل می‌کند.

 

 

 

  مرسدس بنز C-Class 2021