نکات مهم برای حفظ سلامت خودرو بنز

 

برای مشاهده گالری بنز کلیک کنید

 

اتومبیل ها لوکس مانند بنز باتوجه به قیمت بالایی و مشخصات ویژه ای که دارند، نیازمند مراقبت های ویژه ای هستند. توجه به این خودرو ها و نکات مهم برای حفظ سلامت خودرو بنز موجب حفظ کیفیت ظاهری و سلامت فنی آن خواهد شد. اگر جزء افرادی هستید که در زمینه نگهداری و مراقبت از خودرو خود حساس اند به شما مطالعه این مقاله را پیشنهاد میکنیم. این نکات از توصیه های مهم کارشناسان در زمینه نگهداری خودروهای لوکس است.

 

1-در تهیه لوازم مصرفی و قطعات یدکی خودرو دقت کنید!

این روزها بسیاری از قطعات اتومبیل های لوکس مانند بنز و بی ام و، در چین و کشورهای آسیای شرقی تولید میشود. در این بین برخی برندها و تولیدات مورد تائید کشور مادر هستند. اما برخی دیگر با برند متفرقه یا تقلبی وارد بازار میشوند. قطعات مورد تائید شرکت اصلی همیشه در بسته بندی اصلی و با با پکیج کامل است. اگر قطعات متفرقه روی خودرو نصب شود، مشکلات مختلف و خطاهای زیادی را به بار می آورد. در تعمیرگاه تخصصی بنز و بی ام و هیچگاه از قطعات متفرقه استفاده نخواهد شد. چون علاوه بر آسیب به اتومبیل، اعتبار صاحبین تعمیرگاه هم به خطر میافتد. از نکات مهم برای حفظ سلامت خودرو بنز دقت در خرید لوازم و قطعات خودرو است.

 

 

 در تهیه لوازم مصرفی و قطعات یدکی خودرو دقت کنید

 

 

2-توجه به حفظ استاندارهای اتومبیل

در سالیان اخیر برخی امور تیونینگ ظاهری و فنی توسط تعمیرگاه ها انجام میشود. ازجمله نصب کیت بدنه، تعویض برخی قطعات فنی، نصب کیت اگزوز اسپرت و …. انجام این کارها در نوع خود جالب است و باعث جذابیت خودرو خواهد بود. اما در صورتیکه از قطعات غیر استاندارد استفاده شود یا کار غیر اصولی انجام گیرد میتواند خسارات جبران ناپذیری به خودرو وارد کند. در این صورت نیاز است تا به تعمیرگاه بنز مراجعه کنید. گرچه در مواردی دیگر کاری از تعمیرکار برنمی آید.

به هرحال خارج کردن خودرو از حالت استاندارد اصلا توصیه نمیشود. زیرا حالت استاندارد برای خودرو، وضعیتی است که در آن کلیه قطعات با اصول و معیارهای کمپانی سازنده روی خودرو قرار گرفته است. تغییر این وضعیت میتواند استهلاک زودهنگام خودرو، افزایش مصرف سوخت یا آسیب برخی قسمت ها و قطعات را به همراه داشته باشد.

 

 

نکات مهم بنز

 

3-در انتخاب رینگ و لاستیک دقت کنید!

از دیگر نکات مهم برای حفظ سلامت خودرو بنز دقت در انتخاب رینگ و لاستیک مناسب خودرو می باشد. بسیاری از مالکان خودروی بنز با مشکل بادکردن پوسته لاستیک یا ترکیدگی مکرر لاستیک ها مواجه هستند. این مسئله عموما به دلیل استفاده از رینگ و لاستیک نامناسب به وجود می آید. البته همیشه این مشکلات ناشی از نصب رینگ و لاستیک غیر استاندارد نیست. در مواردی رینگ فابریک خودرو هم به علت بزرگ بودن ابعاد یا کم بودن فاق لاستیک ها این مشکل ایجاد میشود. البته خرابی جاده ها و مسیرهای دورن شهری هم میتواند عامل این مسئله باشد.

به طور مثال تعدادی از خودروهای بنز کلاس S دارای رینگ ۲۰ اینچی هستند که به دلیل کوتاه بودن فاق لاستیک دچار ترکیدگی میشوند. رانندگان نباید با سرعت بالا در شیب های ناملایم حرکت کنند تا مشکلی برای لاستیک به وجود نیاید. در صورت بروز این مشکل حتما به تعمیرگاه تخصصی بنز برای تعمیر و تعویض لاستیک مراجعه کنید.

 

 

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید