با کیفیت‌ترین ماشین سال آمریکا معرفی شد

 

لکسوس، خودروساز لوکس شرکت تویوتا به عنوان با‌کیفیت‌ترین خودروساز سال در آمریکا معرفی شد. در نظرسنجی امسال موسسه تحقیقاتی جی‌دی‌ پاور، رانندگان لکسوس در آمریکا کمتر از بقیه از ماشین‌های خود شکایت داشتند. جنسیس، زیرمجموعه لوکس هیوندای دوم و کیا، خودروساز دیگر کره‌ای سوم شد.

 

خودروی آمریکایی

 

موسسه جی‌دی پاور ۳۴ سال است که این نظرسنجی را انجام می‌دهد و از منابع معتبر برای سنجش کیفیت ماشین‌ها در آمریکا است. این موسسه از کسانی که سه سال با ماشین رانندگی کرده‌اند درباره ایرادها سوال می‌کند و نتیجه را براساس تعداد ایراد به ازای هر صد دستگاه ماشین منتشر می‌کند.

در نظرسنجی امسال، لکسوس با ۱۳۳ ایراد به ازای هر صد دستگاه ماشین کمترین ایراد را داشت. لکسوس در ده سال گذشته هشت بار به عنوان باکیفیت‌ترین خودروساز انتخاب شده است. اما این شرکت سال گذشته رتبه اول را به کیا واگذار کرده و ششم شده بود.

خودروی آمریکایی

لندروور در بین ۳۱ شرکتی که در این نظرسنجی شرکت کردند آخر شد. تعداد ایرادهایی که از محصولات این شرکت گرفته شد، بیش از دو برابر لکسوس بود. امسال برای اولین بار از مالکان تسلا هم نظرسنجی شد، اما چون این کارخانه اجازه دسترسی به اطلاعات مالکان ماشین را در چند ایالت نداد، در رده‌بندی قرار داده نشد.

براساس این نظرسنجی کیفیت ماشین‌ها از سال گذشته سه درصد بهتر شده است. بیشترین تعداد ایراد از سیستم عامل نمایشگرهای ماشین‌ها گزارش شده که ضعف خودروسازان در طراحی نرم‌افزار را نشان می‌دهد.

لینکلن، مارک لوکس شرکت فورد سقوط شدیدی در رده‌بندی کرده است. این شرکت سال گذشته ۱۸۰ ایراد به ازای صد ماشین داشت، اما امسال با ۲۵۹ ایراد در انتهای جدول است.

 

 

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید