خودروساز تازه کار نیوزیلندی اخبار و طرح‌ هایی از خودرویی منتشر کرده که ادعا می‌کند سریع‌ ترین ماشین جهان در پیست اتومبیلرانی خواهد بود. رودن کارز ادعا می کند که پروژه ساخت ماشین حدود دو سال پیش شروع شده و اولین مدل آزمایشی زمستان امسال ساخته و رونمایی خواهد شد.

اسم این ماشین اف-زیرو (F-Zero) است و همه بخش‌هایش از جمله قوای محرکه توسط رودن کارز ساخته می‌شود. موتور ماشین ده سیلندر هیبرید است و ۱۱۷۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. اما حداکثر سرعتش ۳۶۰ کیلومتر در ساعت است.

 

rodin

 

 بنیانگذار شرکت رودن (دیوید دیکر) یک میلیاردر استرالیایی می باشد که به خاطر کلکسیون ماشین‌های اسپرتش مشهور است. وی رودن کارز را در سال ۲۰۱۶ تاسیس کرد. او می‌گوید مسخره است که خودروسازان اسپرت از نام حیوانات برای شرکت و محصولاتشان استفاده می‌کنند و برای همین خودش برای نام شرکت از آگوست رودن، مجسمه‌ ساز فرانسوی و سازنده تندیس مشهور "اندیشه‌گر" الهام گرفته است.

رودن کارز قبل از اف-زیرو یک ماشین تک سرنشین برای پیست ساخته است. ماشین‌های ویژه پیست از ماشین‌های اسپرتی که برای جاده‌های عمومی ساخته می‌شود محدودیت کمتری دارند و به همین دلیل سرعت و عملکردشان بهتر است. مشتری این ماشین‌ها ثروتمندانی هستند که به سرعت و هیجان علاقه دارند و می‌خواهند حسی شبیه به رانندگان مسابقات اتومبیلرانی را تجربه کنند.

 

rodin f-zero

 

 

اف-زیرو فقط برای یک سرنشین جا دارد و ظاهرش بیشتر به ماشین‌هایی شبیه است که برای فیلم‌ های علمی تخیلی بتمن ساخته شده است. بیشتر بخش‌های ماشین با الهام از ماشین‌های مسابقات فرمول یک طراحی و ساخته شده و در ساخت قطعات از چاپگر سه‌بعدی استفاده شده است.

دیوید دیکر که به علاقه‌اش به فراری مشهور است، می‌گوید حوصله‌اش از ماشین‌های اسپرت سر رفته بود و همین انگیزه‌ای برای ساخت اف زیرو شده است. قرار است ۲۷ دستگاه از ماشین ساخته شود و قیمت هر ماشین حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار دلار می باشد.

 

به اشتراک گذاری