مینی جزییاتی از ترکیب نسل جدید محصولاتش اعلام کرده که قرار است از سال ۲۰۲۳ به بازار بیایند. اولین ماشین، نسل چهارم مشهورترین مدل کارخانه است که اکنون در حال انجام آزمایش‌های زمستانی در کشور سوئد است.

مدل سه در مینی الکتریکی است و از پلتفرمی استفاده می‌کند که توسط ب‌ام‌و، مالک مینی طراحی شده است. ماشین قرار است در چین و با مشارکت گریت‌وال، شریک چینی ب‌ام‌و تولید شود.

مینی عکس‌هایی از مدل استتار شده ماشین منتشر کرده که نشان می‌دهد فرم ماشین شبیه به نسل کنونی است، اما ابعادش کمی کوچک‌تر است. با این حال مهندسان مینی می‌گویند الکتریکی شدن قوای محرکه باعث شده تا جا برای سرنشینان بیشتر شود.

 

مینی

 

 

خبرنگارانی که ماشین را در حال آزمایش زمستانی دیده‌اند می‌گویند، اتاق ماشین ساده‌تر شده و در طراحی آن از کانسپت استریپ الهام گرفته شده که مینی به تازگی آن را نمایش داد.

مینی برای مشتریانی که به جای بیشتری نیاز داشته باشند، یک شاسی‌بلند کوچک الکتریکی هم خواهد کرد. خودروساز انگلیسی اعلام کرده که امسال کانسپتی از این مدل را نمایش خواهد داد. مدل بعدی، نسل جدیدی از شاسی‌بلند کانتری‌من کارخانه است که گفته می‌شود از مدل کنونی بزرگتر است.

مینی همزمان نسل جدیدی از مدل‌های پنج‌در و سه خود با موتور بنزینی عرضه خواهد کرد. برای این مدل‌ها از پلتفرمی متفاوت ساخت ب‌ام‌و استفاده خواهد شد و ماشین‌ها در کارخانه مینی در شهر آکسفورد در انگلستان تولید خواهند شد.

 

به اشتراک گذاری