معرفی مرسدس بنز GLB 250 :

 


اواسط سال ۲۰۱۹ بود که بالاخره شاسی بلند مرسدس بنز رونمایی شد. به نظر می رسد جذاب‌ترین ویژگی این مدل ظرفیت سرنشین هفت نفره آن است.
در حالی که مدل جدید Mercedes Benz یک خودرو جدید تمام عیار است، برخی ویژگی‌های یک مدل جمع و جور A-Class را دارد. GLB 250 یک SUV جمع و جور با سه ردیف صندلی و ظرفیت هفت سرنشین است.

نام این مدل GLB ۲۵۰ است و می‌تواند دو چرخ جلو و یا هر چهار چرخ را با قدرت ۲۲۱ اسب بخار به حرکت در آورد.
جالب است بدانید که این خودرو اولین مدل شاسی بلند جمع و جور مرسدس با این چنین ظرفیتی برای سرنشینان است. ردیف سوم صندلی‌ها به اندازه دو سرنشین جا دارد و شامل محلی مخصوص برای نگهداری لیوان، پورت USB برای تلفن همراه و دیگر دستگاه های الکترونیکی می‌شود.

 

 

مرسدس بنز GLB 250

 


امکانات و تجهیزات :

 

ایربگ‌های کناری این مدل خودرو برای محافظت از ردیف سوم صندلی‌ها به خوبی طراحی شده‌اند. همچنین محلی برای قرار دادن صندلی کودک نیز در ردیف پشت خودرو تعبیه شده است.

البته دو گزینه‌ای که برای ردیف سوم در نظر گرفته نشده، محلی مناسب برای قرار دادن پا و استراحت سر سرنشینان آخرین ردیف به شمار می‌آید. به نظر می‌رسد که مرسدس این ردیف را برای کودکان در نظر گرفته باشد.
این خودرو برای بزرگسالان بسیار مناسب است. زیرا اگر صندلی‌های عقبی جمع شوند، فضای قسمت بار تا حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. همچنین مسافران ردیف دوم این قابلیت را خواهند داشت که با حرکت صندلی‌ها به عقب و جلو فضای مناسبی برای راحت نشستن پیدا کنند.

حالا اگر صندلی‌ها را به عقب حرکت دهید، ۳۲ اینچ به فضای قرار دادن پا اضافه می‌شود و فضای ردیف جلو همانند فضای مدل A-Class می‌شود.
در این مدل Mercedes Benz فضای راننده و سرنشین از یک صفحه لمسی هفت اینچی دیجیتال بهره می‌گیرد که به شما اجازه می‌دهد از Apple CarPlay و Android Auto استفاده کنید.

همچنین سیستم MBUX با بهره بردن از کنترل صدا به شما هنگام ترمز، استفاده از دوربین عقب و… کمک می‌کند و پکیجی دلخواه وجود دارد که شامل دستیار نقطه کور، مسیریابی، دستیار پارک، صفحات ۱۰.۲۵ اینچی و… می‌شود.

 

 

مرسدس بنز GLB 250

 


شباهت‌های داخلی و خارجی با سایر مدل‌ها :

 

شاید طراحی بیرونی کلاس GLB شبیه SUV های قدیمی‌تر باشد، اما مانند آنها جعبه شکل نیست. فاصله بین چرخ های این مدل پنج اینچ از GLA-Class بیشتر و ۱.۷اینچ عقب تر از مدل GLC-Class است.

در حالت پایه، GLB تنها چرخ های جلو را به حرکت درمیاورد در حالی که پیش بینی می‌شود اکثر خریداران از سیستم 4MATIC استفاده کنند که با موتور آفرود و مودهای دیگر همراه می‌شود.
در زیر کاپوت این مدل، یک موتور چهار سیلندر ۲.۰ لیتری توربوشارژ خوابیده است. قدرت این موتور برابر ۲۲۱ اسب بخار و گشتاور آن معادل ۳۵۰ نیوتون.متر است.

به گفته شرکت مرسدس این قدرت برای رساندن سرعت یک SUV کوچک به ۶۰ مایل بر ساعت در عرض ۶.۹ ثانیه کافی است. همچنین این خودرو با دو مدل GLB 250 و GLB 250 4MATIC به بازار عرضه می‌شود.

 

 

مرسدس بنز GLB 250

 

 

 

به اشتراک گذاری