شورولت CF1 رودستر

این کوروت جذاب به شاسی جدید و پیشرانهٔ V8 مدرن با ۶۵۰ اسب بخار قدرت مجهز شده و انتظار می‌رود با قیمتی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار فروخته شود.

بازتولید یا رستوماد خودرویی افسانه‌ای مثل نسل اول شورلت کوروت اصلاً کار آسانی نیست ولی خودرویی که در اینجا می‌بینید، نشان می‌دهد با تغییرات درست می‌توان یک کوروت کلاسیک را به خودرویی فوق‌العاده تبدیل کرد. این کوروت سفارشی توسط Kindig It Designs ساخته شده و CF1 رودستر نام گرفته است. این ماشین اولین بار در نمایشگاه سما ۲۰۲۱ رونمایی شد و خودرویی که در اینجا می‌بینید، پنجمین نمونه‌ای است که از آن ساخته شده است.

هرچند ممکن است سنت‌گرایان از CF1 متنفر باشند اما قطعاً زحمتی که برای ساخت آن کشیده شده قابل‌احترام است. کار ساخت این کوروت جذاب با تهیهٔ شاسی جدیدی از رودستر شاپ آغاز شد که امکان کاهش ارتفاع کف خودرو نسبت به کوروت C1 اصلی را فراهم می‌کرد. جالب اینکه سازنده فاصلهٔ محوری اصلی خودرو را حفظ کرده است اما ارتفاع کف تا ۱۰ سانتی‌متر کاهش پیدا کرده تا حتی رانندگان قدبلندتر هم بتوانند از آن لذت ببرند.

 

 شورولت CF1 رودستر

 

زیر کاپوت خودرو هم یک پیشرانهٔ جدید قدرتمند قرار گرفته است. این یک موتور هشت سیلندر LS است که برای تولید ۶۵۲ اسب بخار قدرت تیونینگ شده است. این قدرت بسیار بیشتر از ۱۵۰ اسب بخاری است که پیشرانهٔ ۳.۹ لیتری شش سیلندر خطی کوروت C1 استاندارد تولید می‌کرد. انتقال نیروی این موتور به چرخ‌های عقب هم از طریق یک گیربکس اتوماتیک صورت می‌گیرد. هرچند وزن CF1 مشخص نیست اما بدون شک هم‌اکنون پرفورمنسی بسیار بهتر از نسخهٔ استاندارد دارد.

این ماشین در بیرون از پانل‌های فیبر کربنی سبک‌وزنی بهره می‌برد که با رنگ نقره‌ای چاچینگ رنگ‌آمیزی شده‌اند درحالی‌که در داخل شاهد تودوزی قرمزرنگ هستیم که فوق‌العاده به نظر می‌رسد. صندلی‌های اسپرت، غربیلک فرمان D شکل، داشبورد بروز شده و آمپرهای جدید هم از دیگر ویژگی‌های داخلی این کوروت سفارشی هستند. 

این خودرو اوایل ژانویه به حراج گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود با قیمتی بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار فروخته شود.

 

شورولت CF1 رودستر

 

 

 

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید