حدود ده ماه پس از معرفی آواتر ۱۱ جدید، این خودرو راهی بازار چین شد. طراحی آواتر ۱۱ توسط نادر فقیه زاده مشهور انجام شده و تولید آن حاصل جوینت ونچر چانگان، شرکت سازنده باتری‌های لیتیوم-یون CATL و هواوی است. این خودرو از پلتفرم EP1 استفاده می کند و طول/عرض/ارتفاع آن به ۴۸۸۰/۱۹۷۰/۱۶۰۱ و فاصله بین محوری‌اش به ۲۹۷۵ میلی‌متر می‌رسد.

به گزارش carscoops، یک جفت پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی ۵۷۸ اسب بخار و گشتاور ۶۵۰ نیوتون متر آواتر ۱۱ را به جلو می‌رانند. این پیشرانه‌ها توسط هواوی توسعه یافته‌اند و نمونه نصب شده در اکسل جلو قدرت ۲۶۵ اسبی و پیشرانه موجود در عقب قدرت ۳۱۳ اسبی دارد. این پیشرانه‌ها با یک باتری ۹۰.۳۸ کیلووات ساعتی در نسخه استاندارد و مجموعه باتری ۱۱۶.۷۹ کیلووات ساعتی در نسخه پرچم‌دار همکاری می‌کنند.

آواتر می‌گوید این خودرو شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۳.۹۸ ثانیه‌ای داشته و حداکثر سرعتش هم به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. شعاع حرکتی مدل‌های دارای باتری ۹۰.۳۸ کیلووات ساعت برابر با ۵۵۵ کیلومتر خواهد بود درحالی‌که مدل‌های مجهز به باتری بزرگ‌تر می‌توانند مسافت ۶۸۰ کیلومتری را طی کنند. کار نیوز چاینا اظهار می‌دارد آواتر ۱۱ شاسی‌بلند از شارژر ۲۴۰ کیلوواتی می‌تواند استفاده کند و بنابراین در عرض ۱۰ دقیقه می‌توان شعاع حرکتی ۲۰۰ کیلومتری را به دست آورد.

 

avatar 11

 

 این شاسی‌بلند چینی تکنولوژی‌های احساس‌برانگیز دیگری هم دارد. برای مثال آواتر ۱۱ از سیستم رانندگی هوشمند و پیچیده‌ای سود می‌برد که شامل ۳۴ حسگر مختلف، ۳ لیدار و… بوده باعث سواری نیمه خودران در بزرگراه‌ها و جاده‌های کوچک‌تر می‌شود. از جمله ویژگی‌های این سیستم می‌توان به دستیار تغییر لاین حرکتی، تشخیص علائم ترافیکی و تشخیص عابران پیاده اشاره کرد.

خریداران می‌توانند آواتر ۱۱ را به‌صورت چهار یا پنج‌نفره سفارش دهند. هر دو خودرو از داشبوردی سود می‌برند که پذیرای پشت آمپرهای دیجیتال ۱۰.۲۵ اینچی، نمایشگر مرکزی ۱۵.۶ اینچی و نمایشگر سمت سرنشین ۱۰.۲۵ اینچی شده است. همگی این نمایشگرها از نرم‌افزار هواوی استفاده می‌کنند. همچنین دو جایگاه شارژ بی‌سیم و سیستم صوتی با ۱۴ بلندگو وجود دارند که با سیستم حذف صداهای مزاحم و بهبود صدای فعال همراه می‌شوند. سرنشینان ردیف دوم مدل پنج‌نفره شاهد ورودی‌های هوای سیستم تهویه مطبوع خواهند بود. مدل چهارنفره لوکس‌تر بوده و دو صندلی کاپیتانی آن توسط کنسول بزرگی از یکدیگر جدا شده‌اند. قیمت آواتر ۱۱ از معادل ۵۱۸۰۰ دلار شروع می‌شود و به ۵۴۷۸۵ دلار برای تریم لوکس‌تر می‌رسد. نسخه مجهز به باتری ۱۱۶.۷۸ کیلووات ساعتی قیمت پایه ۶۰۷۰۰ دلاری دارد. نهایتاً باید گفت آواتر ۰۱۱ MMW که چند ماه پیش معرفی شده بود به عنوان لوکس‌ترین مدل قیمت ۸۸۸۶۵ دلاری دارد.

 

به اشتراک گذاری