کنایه سیتروئن به ایلان ماسک،‌ مدیر کارخانه تسلا در یک آگهی این خودروساز فرانسوی خبرساز شد.سیتروئن پس از اینکه مدل ویژه امی‌ باگی (Ami Buggy) کارخانه در کمتر از ۱۸ دقیقه پیش‌فروش شد، در یک آگهی به ایلان ماسک که صاحب بزرگ‌ترین خودروساز الکتریکی جهان است نوشت: "ببخشید ایلان، تنها راهی که بتوانی یکی [از این ماشین] داشته باشی این است که کارخانه ما را بخری."این آگهی طعنه‌ای به عادت ایلان ماسک است که می‌خواهد کارخانه‌ها و شرکت‌های دیگر را بخرد. او که یکی از ثروتمندترین مردان جهان است به تازگی اعلام کرده که می‌خواهد شبکه اجتماعی توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد.

 

سیتروئن

 

 

سیتروئن مدل امی را دو سال است که به بازار عرضه کرده است. این ماشین الکتریکی دو نفره برای رانندگی در شهر ساخته شده و قیمتش کمتر از ده هزار یورو است. حداکثر سرعت ماشین ۴۵ کیلومتر در ساعت است و می‌تواند با هر بار شارژ تا ۷۰ کیلومتر حرکت کند.امی در کارخانه‌ای در مراکش تولید می‌شود و سیتروئن تاکنون ۲۲ هزار دستگاه از آن فروخته است. رانندگی با امی در بعضی کشورها به گواهینامه نیاز ندارد. بزرگ‌ترین بازار این ماشین اروپا است، اما در ترکیه و مراکش هم فروخته می‌شود.


تنها پنجاه دستگاه از مدل ویژه امی باگی ساخته می‌شود. در این مدل به جای در از لوله‌های فلزی استفاده شده و سقف ماشین هم پارچه‌ای است.

 

 

به اشتراک گذاری